Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
Kultúra a šport

 ŠPORT

        V  minulých rokoch sa v obci uskutočnili, resp. uskutočňovali rôzne športové aktivity, alebo sa športové tímy  občanov obce zúčastňovali na športových aktivitách poriadaných v susedných obciach. Pravidelne organizovanými akciami boli "Novoročný stolnotenisový turnaj" a " Odpustový futbalový zápas Ženáči - Slobodní".  Obecné mužstvá reprezentovali obec na futbalovom turnaji, ktorý pravidelne  počas leta organizovala obec Jenkovce a na volejbalovom turnaji, ktorý organizovala pri príležitosti MDŽ základná škola v Krčave. Naši zástupcovia boli na týchto turnajoch veľmi úspešní a dobre reprezentovali našu obec.

V roku 2006, presnejšie v nedeľu 13. augusta sa v obci uskutočnil prvý a bohužiaľ aj posledný bežecký pretek o Cenu starostu obce. Pretekov sa zúčastnili naše deti, mládež a taktiež aj amatérski pretekárski bežci z Košického kraja a bol tu aj pretekár z Ukrajiny. Nasledovné fotozábery sú z tohto preteku.

 

Pravidelne našu obec dobre reprezentovali naši futbalisti na turnaji v Jenkovciach.

 

Pravidelne v januári sa organizoval stolnotenisový turnaj na Obecnom úrade. Zúčastňovali sa ho chlapci a muži z našej obce a pravidelne zápasy trvali až do večerných hodín. Hlavne zápasy o konečné umiestnenie mali veľmi dobrú úroveň. Medzi  stolnými tenistami v obci vynikali pravidelne Ing. Štefan Tokár, Viliam Murcin,  Ľuboš Barna st., Ľuboš Barna ml., Ľuboš Hura a Vladimír Stanko ml.

Ďalšou športovou aktivitou v obci bol hokej. V zimnom období ak boli priaznivé podmienky a vodná plocha pripravená na klzisko zamrzla, mohla si mládež, ale aj starší zahrať hokej, voľne korčuľovať. Malo to však aj nevýhody, rodičia museli investovať do korčulí pre svoje deti a krátke obdobie poriadnej zimy v posledných rokoch.

Už tradične sa počas odpustovej slávnosti v obci organije aj futbalový zápas "Ženáči - Slobodní".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist
Tvorba webových stránok na WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok